Ariska

V prosinci 2011 nás nečekaně opustil milovný člen naší rodiny. Matka devíti dětí a věrná přítelkyně své paničky. Ariska  naplňovala naše srdce jako věrný přítel ve chvílích veselých i smutných.  Stála při paničce, když jí bylo nejhůř a vždycky ji dokázala svým šibalským pohledem povzbudit. Věrnějšího  přítele  byste nenašli.  Jako štěně si prošla „telecím“ obdobím jako každý pejsek, kdy měla pocit, že na procházce je pánem situace ona.  Brzy ale pochopila, že to takto nemůže dobře fungovat a začala s paničkou tvrdě pracovat na výchově.  Pravidelně spolu chodily na cvičák mezi ostatní pejsky, aby Ariska přivykla jejich společnosti a ujistila se, že i když je panička hladí, tak její srdce patří pořád jen „čertíkovi“.

Pravidelnou prací se vypracovaly až ke zkouškám a poslušnosti, kterou by leckterý rodič záviděl.

Arisce byla dána do vínku i neobyčejná ženská krása, která ji pomohla k několika úspěšným výstavám a hlavně získání srdce mužného Eru. Z lásky na první pohled se narodilo devět štěňat.  Ani v roli maminy Ariska nezklamala a vyvedla do světa k novým pánečkům své potomky. Dala jim ze sebe snad to nejlepší, co mohla – lásku k páničkům, hravost, empatii, krásu a snad i základ poslušnosti.

S Ariskou odešel paničce i kus srdce. Společné chvíle radosti, hravosti, ale i občanského šibalství si bohužel můžeme připomenout již jen vzpomínkami a fotografiemi. Ty sice po čase zeslábnou, ale Arisčin odkaz v našich srdcích zůstane napořád.

JCH a CH ČR Aris Czert, nar. 20. července 2006 přes veškerou péči naši  i pana veterináře odešla 8. prosince 2011 do psího nebe. Dle diagnózy pana doktora na selhání ledvin, otravu.

Jestli psi nesmí do nebe, tak chci jít tam, kde budou moji psi. A jestliže je láska nesmrtelná, pak doufám, že se po smrti setkám se všemi psy svého života. Kdyby pro nic jiného, tak pro to moře lásky, která  nás  spojovalo.

fotogalerie